Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Sayın Pr
Yazar Konu
Fran4cilles Çevrimdışı
Onursal Üye
*****
Onursal Üye

Onursal Üye


Üye Bilgileri
Kayıt Tarihi : Oct 2012
Mesaj Sayısı : 230
Kaçıncı Üye : 18080
İtibar Puanı: 0
Nerden: Eskişehir
Cinsiyet: Erkek
Rep Ver :

Ruh Halim
Cilgin
Neyizzz Bizzz??? | MaNYaĞıZZZ |
Yorum: #1
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Sayın Pr
MHP’de 10. Olağan kurultay süreci, iç ve dış politikada olağan dışı gelişmelerin yaşandığı bir safhada cereyan etmektedir. Bölgede meydana gelen gelişmelere paralel olarak Türkiye’de de siyasî süreç hız kazanmıştır. Suriye krizinin muhtemel sonuçlarına paralel olarak Türk milletini Sevr’den daha beter bir haritaya hapsetmeyi aklına koyan küresel güçler, iç siyaseti de buna göre dizayn etmektedir. Bunun en bariz göstergesi, son AKP kongresinde ortaya çıkan işbirliği fotoğrafıdır. Bölgenin ve Türkiye’nin bölünüp parçalanmasına taşeronluk edenlerle Cumhuriyet’i köklü bir istihaleden geçirmek isteyenler el ele, kol kola resim vermişlerdir. Türkiye, işbirlikçi iktidar marifetiyle küresel güçlerin dönüşüm çarkına terk edilmiştir.

Ekonomideki suni istikrarın peçesi yırtılmış, muazzam cari açıkla bütçe açığının arka planda duran ürkütücü yüzü görünmüştür. AKP iktidarı can havliyle zam üstüne zam yaparak bu çirkin yüzü halkın cebine tasallut ederek kapatmaya çalışmaktadır. On yıldır en büyük artışı, en önemli zammı terör belası görmüştür. Terörle mücadele konusunda iktidarın somut bir icraatı yoktur; yapılanlar açılım açmazından ve vaatten öteye geçmemiştir. AKP iktidarında analar daha çok ağlamış, yoksul milyonlar daha çok fakirleşmiştir. Buna rağmen, halkın sırtından kaynağı meçhul yollarla milyonlar kazanan bir takım ekonomi sırtlanlarıyla siyaset simsarları tatlı hayatlarını sürdürmek ve önlerine çıkan engelleri aşmak için imkânlarını birleştirmiştir.

Kurultay sürecini bütünlük içinde tamamlamak için çaba sarf eden MHP, böylesine kritik bir atmosferde örnek gösterilecek olgunluk ve dayanışma sınavı vermektedir. Partimiz bir yandan da olup bitenlerden milletimizi haberdar etmekte, uyanık ve müteyakkız olmaya davet etmektedir. MHP’nin birliği ve dirliği, Türk milletinin bekasını ve Türkiye’nin geleceğini hedef alan odakların karşısında biricik caydırıcı unsur ve güçtür. Türk milletinin beka mücadelesinin timsali olan Milliyetçi-Ülkücü hareket, bin yılda karılan kardeşlik harcının bozulmaması için uğraş vermektedir. Bu yüzden, 10 yılda devletin iliklerine nüfuz ederek elde ettikleri çıkarların korunması ve çaldıkları ihanet mayasının tutması için kafa yoranlar, önce MHP’yi hedefe koymuşlardır. İhanet şebekeleriyle bunların siyasi işbirlikçileri MHP’nin millet nezdinde oynayacağı başat rolü baltalamak için her yola, her türlü entrika ve fitneye başvurmaktadır. Bunun içindir ki Türkiye’yi içine düşürüldüğü girdaptan çıkarmak üzere millî iradeyi arkasına alacağından korkulan partimiz, son zamanlarda siyaset ve toplum mühendislerinin en çok ilgi gösterdiği parti hâline gelmiştir.

MHP’nin mevcudiyetinden rahatsız olan çevrelerin bütün hamleleri, hareketimizin oynayacağı aktif rolün yara alması ve partimizin etkisizleştirilmesi üzerinde yoğunlaşmıştır. AKP iktidarının nimetlerine hayır diyemeyenler, geçici dünya menfaatleri için ettiği yeminleri bozup tuttuğu istikameti değiştiren kendini bilmezler, kirli bir oyunun piyonu ve malzemesi hâline getirilmiştir. Zoru görünce gevşeklik gösterenler, dünya zevklerinin ayartıcı lezzetlerine dayanamayıp ihanetin koynuna girenler, Türk düşmanlığı cinnetinin yerli işbirlikçileriyle aynı hizaya girmişlerdir. Bunlar, iflah olmaz çıkar çevreleri ve işbirlikçilerle kucak kucağa, iç içe çalışmaktadır. Nitekim Kurultay sürecine girildikten sonra çalışmalarımızı baltalama ve partimizin Kurultaydan daha güçlü çıkmasını engelleme girişimlerinin hız kazandığı görülmektedir. Bilinmelidir ki bütün bu kötü niyetli, maksatlı gayretler beyhudedir. Hareketimize nifak gömleği giydirmeye soyunanlar, kendi cellat kılıklarının ipiyle boğulmaya mahkûmdurlar.

Özellikle önümüzdeki 3 yıl, Türk siyasi tarihinde önemli gelişmelerin yaşanacağı bir zaman dilimi olacaktır. Bilindiği gibi, gelecek yıl yerel seçimler, 2014 yılında cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2015 yılında da genel seçimler yapılacaktır. Bu üç önemli aşama, Türkiye’nin varlığı açısından belirleyici olacaktır. Bu gelişmelere paralel olarak MHP’nin siyasette edineceği konum ve alacağı tavır, hem partimizin güçlenip iktidar hedefine ulaşması, hem de Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün korunması açısından hayati önem taşımaktadır. O bakımdan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in gelecek üç yılda dominant rol üstleneceği bilinmektedir.

MHP ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket bu günlere kendiliğinden ve kaderin cilvesiyle değil, şehitlerimizin açtığı aydınlık yoldan ilerleyerek gelmiştir. Milletimiz bir zamanlar nasıl kendi kaderini tayin ederek egemenliğine sahip çıkmışsa, serdengeçti evlatlarının teşekkülü olan hareketimiz de bugün aynı fonksiyonu icra etmek için hazırdır.

MHP, hem 10. Olağan Büyük Kurultay’da kendi geleceğini Ülkücü iradenin sarsılmaz teminatı altına almaya, hem de Türkiye’nin mukadderatını rüzgârın inhisarına bırakmamaya kararlıdır. Bundan bütün dava arkadaşlarımızın emin olmasını istiyoruz.

Camiamızın sarsılmaz iradesi, şehitlerimizin ruhaniyetine ve 43 yıllık fedakârlık destanının kutsallaşmasına dayanmaktadır. Bu irade, yıllarca davamıza karşılık beklemeden hizmet etmiş arkadaşlarımızın biriktirdiği iman ve samimiyet hamulesinin bereketiyle yoğrulmuştur. Bu iradeyi ipotek altına almaya, ona değer biçmeye kimsenin gücü yetmez. Bu iradenin çekim gücüyle bir arada toplanan ve MHP’nin muvaffakiyeti için çalışan arkadaşlarımızla bir bütün haldeyiz. Kurultaya giden süreçte MHP olarak camiamızın bütün mensupları, partimizi dönüştürmek ve zayıf düşürmek için kapalı kapılar ardında ince hesaplar yapanların çabalarını boşa çıkaracaktır.
06-10-2012 08:34 PM
Tüm Mesajlarına Bak Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Gönder Yeni Yorum Gönder


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi