MaNYaKLaR VaDiSi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Peugeot sınıf atlayacak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
[Resim: 5-by-peugeot.jpg]
Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan 508 konseptinin ilk resmi fotoğrafları yayınlandı.Seri üretim halini Paris Otomobil Fuarı'na saklayan Peugeot bu modelle birlikte ürün gamında değişikliğe gideceği sızan haberler arasında...

Peugeot'nun yeni Marka projesi, yeni pazarlar kazanmak ve markanın tarihsel pazarlardaki varlığını güçlendirmek olmak üzere çift yönlü bir ürün atağına dayanıyor. Bu çerçevede Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek olan '5 BY PEUGEOT' konsepti, Marka'nın prestijli sedan otomobiller segmentindeki iddialı hedefinden ipuçları veriyor. İnce teknolojik ayrıntılarla uyumlu şekilde birleşen şık çizgileri, modele zamana meydan okuyan, özel ve modern bir tasarım kazandırıyor.


BY PEUGEOT konseptinin tasarımına, mükemmel şekilde dengeli ve pürüzsüz hacim arayışları yol gösterdi. Bu sedan siluetin çizgileri, motor kaputundan bagaj kapağına kadar uyumlu bir biçimde, herhangi bir kesinti veya kırılma veya gereksiz süsleme olmaksızın birbiri ardına geliyor. Bütün yüzeyler aynı hizadalar ve kaporta aksamları arasındaki boşluklar detaylı bir şekilde belirlenerek, adeta kuyumcu işçiliğindekine benzer bir birleştirme kalitesi elde edildi. Bütün bunların sonucunda, aracın bütünü, sanki 'masif mermerden yontulmuş' bir model izlenimi veriyor.


Aracın ön yüzünün işlenişi dikkat çekiyor. 'Led' tasarımları karoserle bütünleşen ışıklı bir çerçeve ile vurgulanıyor. Farlar, Markanın karakteristiği olan radyatör ızgarasını çerçeveliyor. Marka karakteristiğin estetik kodları, Peugeot SR1 konsept modelinde görülen yenilikçi fikirlerde olduğu gibi, yeniden yorumlanıyor. Bu şekilde, radyatör ızgarası sanki araçtan ayrılmış, havada asılıymış gibi duruyor. Yeni Peugeot logosu, uzun alüminyum kaputun ucunda yerini alıyor.


Peugeot 508 4860 mm uzunluğa sahip bir araç, 607 modelinden 42 mm kısa, 407 modelinden ise 168 mm daha uzun. Boyutlar yorumlandığı zaman Fransız üreticinin bu 407 ve 607 modellerinin yerini alacak tek bir otomobil üretebileceği mantıklı geliyor.


Konsept modelin yalın tasarımlı kasa yanları ise, oluklu parlak alüminyum cam pervazlar, aynı metalden yapılmış kapı kolları ve 19' jantlarla süsleniyor.


Arka hacim, sağlamlık ve gücü yansıtıyor. Özgün ifadeli stop lambaları, çıkıntılı üç kırmızı çizgiden oluşuyor. Marka'nın bazı tarihi modellerini hatırlatan bu arka tasarım aynı zamanda, geceleri görsel olarak otomobile özgün bir imza kazandırıyor.


Otomobilin dış tasarımının şıklığı ve kontrollü dinamizmi, aracın mekaniğiyle bütünleşiyor. 5 BY PEUGEOT konseptinde, 2011 yılında itibaren 3008 ile seri üretimi başlayacak olan HYbrid4 teknolojisi kullanılıyor.
Bir yandan düşük hızlarda yalnızca elektrik modundan, isteğe bağlı olarak sürekli 4x4 çekiş sisteminden yararlanan ve özellikle çığır açıcı nitelikte tüketim ve salım (3,8 l / 100 km ya da 99 g/km CO2, (hatta, ZEV modunda 0) değerleri sergileyen bu kavram model, aynı zamanda önde 120 kW'lik (163 hp) 2.0 l HDi FAP motor, arkada da 27 kW'lik (37 hp) bir elektrikli motor ile toplamda 147 kW'lik (200 hp) bir güce erişiyor.
Peugeot çevre stratejisini 5 BY PEUGEOT konseptiyle de sürdürüyor. Pazarların ihtiyaçlarına göre başka termik motorlarla da birleşebilen bu yatay teknoloji, farklı siluetler ve farklı platformlarda kullanılarak, otomobilde yepyeni keyif ve heyecan duyguları yaşatacak.
Way Way....

Pylşm İçin SaoL..
ne demek görevimiz... 11
WinkWink
Referans URL